L0603B100MDWFT — Wirewound Inductor, 10 µH, 0.36 ohm, 32 MHz, 380 mA, 0603 [1608 Metric], L-DWF Series
Illustrative purposes only
L0603B100MDWFT
Wirewound Inductor, 10 µH, 0.36 ohm, 32 MHz, 380 mA, 0603 [1608 Metric], L-DWF Series
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Inductance: 10µH
  • Core Material: -
  • Product Range: L-DWF Series
  • Product Width: 0.8mm
  • Product Height: 0.8mm
  • Product Length: 1.6mm
  • DC Current Rating: 380mA
  • DC Resistance Max: 0.36ohm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 0603 [1608 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 32MHz