KP1830233011 — Power Film Capacitor, Film / Foil PP, Radial Box - 2 Pin, 3300 pF, ± 1%, High Frequency
Illustrative purposes only
KP1830233011
Power Film Capacitor, Film / Foil PP, Radial Box - 2 Pin, 3300 pF, ± 1%, High Frequency
  • ESR: -
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Capacitance: 3300pF
  • Voltage(AC): 63V
  • Voltage(DC): 100V
  • Lead Spacing: 5mm
  • Peak Current: -
  • dv/dt Rating: 10kV/µs
  • Output (kvar): -
  • Product Range: KP1830 Series
  • Product Width: -
  • Qualification: -
  • Product Height: -
  • Product Length: -
  • Typical Applications: High Frequency
  • Capacitance Tolerance: ± 1%
  • Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin
  • Operating Temperature Max: 100°C
  • Operating Temperature Min: -55°C