KGU03ACG1H1R0BH — Capacitor, RF, C0G / NP0, 1 pF, 50 VDC, KGU Series, ± 0.1pF, 125 °C, 0201 [0603 Metric]
Illustrative purposes only
KGU03ACG1H1R0BH
Capacitor, RF, C0G / NP0, 1 pF, 50 VDC, KGU Series, ± 0.1pF, 125 °C, 0201 [0603 Metric]
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Capacitance: 1pF
  • Product Range: KGU Series
  • Voltage Rating: 50VDC
  • Capacitor Case Style: 0201 [0603 Metric]
  • Capacitance Tolerance: ± 0.1pF
  • Operating Temperature Max: 125°C