ISG0616N10NM5HSCATMA1 — Dual MOSFET, Dual N Channel, 100 V, 139 A, 4000 µohm
Illustrative purposes only
ISG0616N10NM5HSCATMA1
Dual MOSFET, Dual N Channel, 100 V, 139 A, 4000 µohm
  • Manufacturer: INFINEON
  • Product type: Dual MOSFETs
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • No. of Pins: 10Pins
  • Channel Type: Dual N Channel
  • Product Range: OptiMOS 5 Series
  • Qualification: -
  • Transistor Case Style: WHITFN-U01
  • Operating Temperature Max: 175°C
  • Power Dissipation N Channel: 167W
  • Power Dissipation P Channel: -
  • Drain Source Voltage Vds N Channel: 100V
  • Drain Source Voltage Vds P Channel: -
  • Continuous Drain Current Id N Channel: 139A