ISC230N10NM6ATMA1 — Power MOSFET, N Channel, 100 V, 31 A, 0.023 ohm, TDSON-FL, Surface Mount
Illustrative purposes only
ISC230N10NM6ATMA1
Power MOSFET, N Channel, 100 V, 31 A, 0.023 ohm, TDSON-FL, Surface Mount
  • Manufacturer: INFINEON
  • Product type: Single MOSFETs
  • MSL: MSL 1 - Unlimited
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • No. of Pins: 8Pins
  • Channel Type: N Channel
  • Product Range: OptiMOS 6 Series
  • Qualification: -
  • Power Dissipation: 48W
  • Transistor Mounting: Surface Mount
  • Rds(on) Test Voltage: 10V
  • Transistor Case Style: TDSON-FL
  • Drain Source Voltage Vds: 100V
  • Operating Temperature Max: 175°C
  • Continuous Drain Current Id: 31A
  • Drain Source On State Resistance: 0.023ohm
  • Gate Source Threshold Voltage Max: 2.8V