ISC037N03L5ISATMA1 — Power MOSFET, N Channel, 30 V, 78 A, 3100 µohm, TDSON, Surface Mount
Illustrative purposes only
ISC037N03L5ISATMA1
Power MOSFET, N Channel, 30 V, 78 A, 3100 µohm, TDSON, Surface Mount
  • Manufacturer: INFINEON
  • Product type: Single MOSFETs
  • Available until stocks are exhausted
  • SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
  • No. of Pins: 8Pins
  • Channel Type: N Channel
  • Product Range: OptiMOS
  • Qualification: -
  • Power Dissipation: 37W
  • Transistor Mounting: Surface Mount
  • Rds(on) Test Voltage: 10V
  • Transistor Case Style: TDSON
  • Drain Source Voltage Vds: 30V
  • Operating Temperature Max: 150°C
  • Continuous Drain Current Id: 78A
  • Drain Source On State Resistance: 3100µohm
  • Gate Source Threshold Voltage Max: 2V