ISA150233C03LMDSXTMA — Dual MOSFET, Complementary N and P Channel, 30 V, 30 V, 10.2 A, 8.8 A, 0.015 ohm
Illustrative purposes only
ISA150233C03LMDSXTMA
Dual MOSFET, Complementary N and P Channel, 30 V, 30 V, 10.2 A, 8.8 A, 0.015 ohm
  • Manufacturer: INFINEON
  • Product type: Dual MOSFETs
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • No. of Pins: 8Pins
  • Operating Temperature Max: 150°C
  • Power Dissipation N Channel: 2.5W
  • Power Dissipation P Channel: 2.5W
  • Drain Source Voltage Vds N Channel: 30V
  • Drain Source Voltage Vds P Channel: 30V
  • Continuous Drain Current Id N Channel: 10.2A
  • Continuous Drain Current Id P Channel: 8.8A
  • Drain Source On State Resistance N Channel: 0.015ohm
  • Drain Source On State Resistance P Channel: 0.0233ohm