IKCM30F60GAXKMA1 — Motor Driver/Controller, Two Phase AC, 9.5V to 13V, 600V/30A/6 Outputs, DIP-24
Illustrative purposes only
IKCM30F60GAXKMA1
Motor Driver/Controller, Two Phase AC, 9.5V to 13V, 600V/30A/6 Outputs, DIP-24
  • Manufacturer: INFINEON
  • Product type: Intelligent Power Modules
  • Motor Type:Two Phase AC; No. of Outputs:6Outputs; Output Current:30A; Output Voltage:600V; Driver Case Style:DIP; No. of Pins:24Pins; Supply Voltage Min:9.5V; Supply Voltage Max:13V;
  • IPM Power Device: IGBT
  • Isolation Voltage: 2kV
  • Current Rating (Ic / Id): 30A
  • Voltage Rating (Vces / Vdss): 600V