HSF-55-45-B-F — HEAT SINK FAN, 0.51DEG C/W, 13.8CFM
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
HSF-55-45-B-F
HEAT SINK FAN, 0.51DEG C/W, 13.8CFM
  • Product Range: HSF Series
  • Heat Sink Material: Aluminium Alloy
  • Heat Sink Mounting: Clip On
  • Thermal Resistance: 0.51°C/W
  • External Width - Metric: 55mm
  • External Height - Metric: 45.21mm
  • External Length - Metric: 55.1mm
  • External Width - Imperial: 2.17"
  • External Height - Imperial: 1.78"
  • External Length - Imperial: 2.17"