HSF-50-35-Y-F — HEAT SINK FAN, 0.71DEG C/W, 5.9CFM
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
HSF-50-35-Y-F
HEAT SINK FAN, 0.71DEG C/W, 5.9CFM
  • Manufacturer: WAKEFIELD THERMAL
  • Product type: Fan Cooled Heat Sinks
  • Ther; HEAT SINK FAN, 0.71DEG C/W, 5.9CFM; Thermal Resistance:0.71°C/W; External Height - Metric:34.54mm; External Width - Metric:50mm; External Length - Metric:50mm; Flow Rate Max:5.9c
  • Heat Sink Mounting: Clip On
  • Thermal Resistance: 0.71°C/W
  • External Width - Metric: 50mm
  • External Height - Metric: 34.54mm
  • External Length - Metric: 50mm
  • External Width - Imperial: 1.97"
  • External Height - Imperial: 1.36"
  • External Length - Imperial: 1.97"