DRA1-CMX200D3 — Solid State Relay, SPST-NO, 3 A, 200 VDC, DIN Rail, Cage Clamp
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
DRA1-CMX200D3
Solid State Relay, SPST-NO, 3 A, 200 VDC, DIN Rail, Cage Clamp
  • Manufacturer: SENSATA/CRYDOM
  • Product type:
  • Contact Configuration:SPST-NO; Load Current:3A; Operating Voltage Max:200VDC; Relay Mounting:DIN Rail; Relay Terminals:Cage Clamp; Switching Mode:-; Operating Voltage Min:1VDC; Control Voltag
  • Load Current: 3A
  • Product Range: DRA1 CMX Series
  • Relay Mounting: DIN Rail
  • Switching Mode: -
  • Relay Terminals: Cage Clamp
  • Control Voltage Max: 10VDC
  • Control Voltage Min: 3VDC
  • Contact Configuration: SPST-NO
  • Operating Voltage Max: 200VDC
  • Operating Voltage Min: 1VDC