DR2220D30U — Solid State Relay, SPST-NO, 30 A, 150 V, DIN Rail, Screw
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
DR2220D30U
Solid State Relay, SPST-NO, 30 A, 150 V, DIN Rail, Screw
  • Manufacturer: SENSATA/CRYDOM
  • Product type:
  • Contact Configuration:SPST-NO; Load Current:30A; Operating Voltage Max:150V; Relay Mounting:DIN Rail; Relay Terminals:Screw; Switching Mode:-; Operating Voltage Min:1V; Control Voltage Min:4
  • Load Current: 30A
  • Product Range: DR22 Series
  • Relay Mounting: DIN Rail
  • Switching Mode: -
  • Relay Terminals: Screw
  • Control Voltage Max: 32VDC
  • Control Voltage Min: 4VDC
  • Contact Configuration: SPST-NO
  • Operating Voltage Max: 150V
  • Operating Voltage Min: 1V