DFLZ9V1-7 — Zener Single Diode, POWERDI®, 9.1 V, 1 W, SMD, 2 Pins, 150 °C, Surface Mount
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
DFLZ9V1-7
Zener Single Diode, POWERDI®, 9.1 V, 1 W, SMD, 2 Pins, 150 °C, Surface Mount
  • Manufacturer: DIODES INC.
  • Product type: Zener Single Diodes
  • Zener Voltage Vz Typ:9.1V; Power Dissipation Pd:1W; Diode Case Style:SMD; Zener Tolerance ±:5%; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:150°C; Product Range:DFLZ9 Series; Autom
  • No. of Pins: 2Pins
  • Product Range: DFLZ9
  • Qualification: -
  • Diode Mounting: Surface Mount
  • Diode Case Style: SMD
  • Power Dissipation: 1W
  • Zener Voltage Nom: 9.1V
  • Operating Temperature Max: 150°C