DDZ13ASF-7 — Zener Single Diode, 13 V, 500 mW, SOD-323F, 2 Pins, 150 °C, Surface Mount
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
DDZ13ASF-7
Zener Single Diode, 13 V, 500 mW, SOD-323F, 2 Pins, 150 °C, Surface Mount
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • No. of Pins: 2Pins
  • Diode Case Style: SOD-323F
  • Power Dissipation: 500mW
  • Zener Voltage Nom: 13V
  • Operating Temperature Max: 150°C