CWP3230A-2R2M — Wirewound Inductor, 2.2 µH, 0.13 ohm, 300 MHz, 1.9 A, CWP3230A Series
Illustrative purposes only
CWP3230A-2R2M
Wirewound Inductor, 2.2 µH, 0.13 ohm, 300 MHz, 1.9 A, CWP3230A Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 2.2µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CWP3230A Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 3mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 1.9A
  • DC Resistance Max: 0.13ohm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Self Resonant Frequency: 300MHz