CWP3230A-100M — Wirewound Inductor, 10 µH, 0.34 ohm, 95 MHz, 1.13 A, CWP3230A Series
Illustrative purposes only
CWP3230A-100M
Wirewound Inductor, 10 µH, 0.34 ohm, 95 MHz, 1.13 A, CWP3230A Series
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Wirewound Inductors
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 10µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CWP3230A Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 3mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 1.13A
  • DC Resistance Max: 0.34ohm
  • Self Resonant Frequency: 95MHz