CWF2414-150K — Wirewound Inductor, 15 µH, 1.4 ohm, 28 MHz, 380 mA, CWF2414
Illustrative purposes only
CWF2414-150K
Wirewound Inductor, 15 µH, 1.4 ohm, 28 MHz, 380 mA, CWF2414
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance: 15µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CWF2414
  • Product Width: 1.4mm
  • Product Height: 1.3mm
  • Product Length: 2.2mm
  • DC Current Rating: 380mA
  • DC Resistance Max: 1.4ohm
  • Inductor Case Style: 2.2mm x 1.4mm x 1.3mm
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Self Resonant Frequency: 28MHz