CWF2012A-330M — Wirewound Inductor, AEC-Q200, 33 µH, 4.34 ohm, 15 MHz, 145 mA, 0805 [2012 Metric], CWF2012A Series
Illustrative purposes only
CWF2012A-330M
Wirewound Inductor, AEC-Q200, 33 µH, 4.34 ohm, 15 MHz, 145 mA, 0805 [2012 Metric], CWF2012A Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 33µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CWF2012A Series
  • Product Width: 1.6mm
  • Product Height: 1.4mm
  • Product Length: 2.4mm
  • DC Current Rating: 145mA
  • DC Resistance Max: 4.34ohm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Wirewound
  • Inductor Case / Package: 0805 [2012 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 15MHz