CWF1612A-47NK — Wirewound Inductor, AEC-Q200, 47 nH, 0.075 ohm, 1.7 GHz, 1.5 A, 0603 [1608 Metric], CWF1612A Series
Illustrative purposes only
CWF1612A-47NK
Wirewound Inductor, AEC-Q200, 47 nH, 0.075 ohm, 1.7 GHz, 1.5 A, 0603 [1608 Metric], CWF1612A Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 47nH
  • Product Width: 1.15mm
  • Product Height: 1.05mm
  • Product Length: 1.65mm
  • DC Current Rating: 1.5A
  • DC Resistance Max: 0.075ohm
  • Inductor Case / Package: 0603 [1608 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 1.7GHz