CW2012A-39NK — Wirewound Inductor, AEC-Q200, 39 nH, 0.15 ohm, 2 GHz, 600 mA, 0805 [2012 Metric], CW2012A Series
Illustrative purposes only
CW2012A-39NK
Wirewound Inductor, AEC-Q200, 39 nH, 0.15 ohm, 2 GHz, 600 mA, 0805 [2012 Metric], CW2012A Series
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Wirewound Inductors
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 39nH
  • Core Material: Ceramic
  • Product Range: CW2012A Series
  • Product Width: 1.6mm
  • Product Height: 1.4mm
  • Product Length: 2.4mm
  • DC Current Rating: 600mA
  • DC Resistance Max: 0.15ohm
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Wirewound
  • Inductor Case / Package: 0805 [2012 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 2GHz