CTSN431/12/M — Panel Mount Barrier Terminal Block, 1 Row, 12 Ways, 8 mm, 17.5 A
Illustrative purposes only
CTSN431/12/M
Panel Mount Barrier Terminal Block, 1 Row, 12 Ways, 8 mm, 17.5 A
  • Manufacturer: CAMDENBOSS
  • Product type: Barrier Panel Mount Terminal Blocks
  • No. of Rows:1 Row; No. of Positions:12Ways; Wire Size AWG Min:-; Wire Size AWG Max:-; Pitch Spacing:8mm; Rated Current:17.5A; Rated Voltage:450V; Product Range:CTSN431 Series; SVHC:No SV
  • SVHC: Lead (21-Jan-2025)
  • No. of Rows: 1 Row
  • Pitch Spacing: 8mm
  • Product Range: CTSN431
  • Rated Current: 17.5A
  • Rated Voltage: 450V
  • No. of Positions: 12Ways