CM453232-471KL — Wirewound Inductor, 470 µH, 26 ohm, 3 MHz, 62 mA, 1812 [4532 Metric], CM45 Series
Illustrative purposes only
CM453232-471KL
Wirewound Inductor, 470 µH, 26 ohm, 3 MHz, 62 mA, 1812 [4532 Metric], CM45 Series
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance:470µH; RMS Current (Irms):-; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):-; Product Range:CM45 Series; Power Inductor Case:1812 [4532 Metric]; DC Resistance Ma
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 470µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CM45 Series
  • Product Width: 3.2mm
  • Product Height: 3.2mm
  • Product Length: 4.5mm
  • DC Current Rating: 62mA
  • DC Resistance Max: 26ohm
  • Power Inductor Case: 1812 [4532 Metric]
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1812 [4532 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 3MHz