CM453232-151KL — Wirewound Inductor, 150 µH, 9 ohm, 5 MHz, 105 mA, 1812 [4532 Metric], CM45 Series
Illustrative purposes only
CM453232-151KL
Wirewound Inductor, 150 µH, 9 ohm, 5 MHz, 105 mA, 1812 [4532 Metric], CM45 Series
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance:150µH; Product Range:CM453232 Series; DC Current Rating:105mA; High Frequency Inductor Case:1812 [4532 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:9ohm; Induct
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 150µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CM45 Series
  • Product Width: 3.2mm
  • Product Height: 3.2mm
  • Product Length: 4.5mm
  • DC Current Rating: 105mA
  • DC Resistance Max: 9ohm
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1812 [4532 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 5MHz