CM453232-102KL. — INDUCTOR, 1MH, 30MA, 10%, 2.5MHZ, FULL REEL
Illustrative purposes only
CM453232-102KL.
INDUCTOR, 1MH, 30MA, 10%, 2.5MHZ, FULL REEL
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance: 1mH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CM453232 Series
  • Product Width: 3.2mm
  • Product Height: 3.2mm
  • Product Length: 4.5mm
  • DC Current Rating: 30mA
  • DC Resistance Max: 40ohm
  • Inductor Case Style: 1812 [4532 Metric]
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1812 [4532 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 2.5MHz