CM322522-4R7KL — Wirewound Inductor, 4.7 µH, 1.5 ohm, 55 MHz, 220 mA, 1210 [3225 Metric], CM322522
Illustrative purposes only
CM322522-4R7KL
Wirewound Inductor, 4.7 µH, 1.5 ohm, 55 MHz, 220 mA, 1210 [3225 Metric], CM322522
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance: 4.7µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CM322522
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 2.2mm
  • Product Length: 2.9mm
  • DC Current Rating: 220mA
  • DC Resistance Max: 1.5ohm
  • Inductor Case Style: 1210 [3225 Metric]
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1210 [3225 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 55MHz