CM322522-3R3KL — Wirewound Inductor, 3.3 µH, 1.2 ohm, 65 MHz, 260 mA, 1210 [3225 Metric], CM322522 Series
Illustrative purposes only
CM322522-3R3KL
Wirewound Inductor, 3.3 µH, 1.2 ohm, 65 MHz, 260 mA, 1210 [3225 Metric], CM322522 Series
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance:3.3µH; Product Range:CM322522 Series; DC Current Rating:260mA; High Frequency Inductor Case:1210 [3225 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:1.2ohm; Inductance Tolerance:
  • SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
  • Inductance: 3.3µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CM322522 Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 2.2mm
  • Product Length: 2.9mm
  • DC Current Rating: 260mA
  • DC Resistance Max: 1.2ohm
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1210 [3225 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 65MHz