CM322522-101KL. — Product Range:BOURNS - CM322522 Series
Illustrative purposes only
CM322522-101KL.
Product Range:BOURNS - CM322522 Series
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance: 100µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CM322522 Series
  • DC Current Rating: 60mA
  • DC Resistance Max: 10ohm
  • Inductor Case Style: 1210 [3225 Metric]
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1210 [3225 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 10MHz