CC453232A-6R8KL — Wirewound Inductor, 6.8 µH, 0.32 ohm, 1.2 A, 1812 [4532 Metric], CC453232A Series
Illustrative purposes only
CC453232A-6R8KL
Wirewound Inductor, 6.8 µH, 0.32 ohm, 1.2 A, 1812 [4532 Metric], CC453232A Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 6.8µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CC453232A Series
  • Product Width: 3.2mm
  • Product Height: 3.2mm
  • Product Length: 4.5mm
  • DC Current Rating: 1.2A
  • DC Resistance Max: 0.32ohm
  • Inductance Tolerance: ± 10%