CC453232A-3R3KL — Wirewound Inductor, 3.3 µH, 0.21 ohm, 1.5 A, 1812 [4532 Metric], CC453232A Series
Illustrative purposes only
CC453232A-3R3KL
Wirewound Inductor, 3.3 µH, 0.21 ohm, 1.5 A, 1812 [4532 Metric], CC453232A Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 3.3µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CC453232A Series
  • Product Width: 3.2mm
  • Product Height: 3.2mm
  • Product Length: 4.5mm
  • DC Current Rating: 1.5A
  • DC Resistance Max: 0.21ohm
  • Inductance Tolerance: ± 10%