CC453232A-101KL — Wirewound Inductor, 100 µH, 4 ohm, 280 mA, 1812 [4532 Metric], CC453232A
Illustrative purposes only
CC453232A-101KL
Wirewound Inductor, 100 µH, 4 ohm, 280 mA, 1812 [4532 Metric], CC453232A
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance: 100µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CC453232A
  • Product Width: 3.2mm
  • Product Height: 3.2mm
  • Product Length: 4.5mm
  • DC Current Rating: 280mA
  • DC Resistance Max: 4ohm
  • Inductor Case Style: 4.2mm x 3.2mm x 3.2mm
  • Inductance Tolerance: ± 10%