CC322522A-220K — Wirewound Inductor, AEC-Q200, 22 µH, 2 ohm, 370 mA, CC322522A Series
Illustrative purposes only
CC322522A-220K
Wirewound Inductor, AEC-Q200, 22 µH, 2 ohm, 370 mA, CC322522A Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 22µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CC322522A Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 2.2mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 370mA
  • DC Resistance Max: 2ohm
  • Inductance Tolerance: ± 10%