CC322522A-1R5K — Wirewound Inductor, AEC-Q200, 1.5 µH, 0.195 ohm, 1.35 A, CC322522A Series
Illustrative purposes only
CC322522A-1R5K
Wirewound Inductor, AEC-Q200, 1.5 µH, 0.195 ohm, 1.35 A, CC322522A Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 1.5µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CC322522A Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 2.2mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 1.35A
  • DC Resistance Max: 0.195ohm
  • Inductance Tolerance: ± 10%