CC322522A-120K — Wirewound Inductor, AEC-Q200, 12 µH, 1.1 ohm, 500 mA, CC322522A Series
Illustrative purposes only
CC322522A-120K
Wirewound Inductor, AEC-Q200, 12 µH, 1.1 ohm, 500 mA, CC322522A Series
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Wirewound Inductors
  • SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
  • Inductance: 12µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CC322522A Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 2.2mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 500mA
  • DC Resistance Max: 1.1ohm
  • Inductor Case Style: 3.2mm x 2.5mm x 2.2mm
  • Inductance Tolerance: ± 10%