CC322522A-101K — Wirewound Inductor, AEC-Q200, 100 µH, 9 ohm, 180 mA, CC322522A Series
Illustrative purposes only
CC322522A-101K
Wirewound Inductor, AEC-Q200, 100 µH, 9 ohm, 180 mA, CC322522A Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 100µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CC322522A Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 2.2mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 180mA
  • DC Resistance Max: 9ohm
  • Inductance Tolerance: ± 10%