CC322522A-100K — Wirewound Inductor, AEC-Q200, 10 µH, 0.89 ohm, 600 mA, CC322522A Series
Illustrative purposes only
CC322522A-100K
Wirewound Inductor, AEC-Q200, 10 µH, 0.89 ohm, 600 mA, CC322522A Series
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Wirewound Inductors
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 10µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CC322522A Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 2.2mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 600mA
  • DC Resistance Max: 0.89ohm
  • Inductance Tolerance: ± 10%