BZX584B12-TP — Zener Single Diode, 12 V, 150 mW, SOD-523, 2 Pins, 150 °C, Surface Mount
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
BZX584B12-TP
Zener Single Diode, 12 V, 150 mW, SOD-523, 2 Pins, 150 °C, Surface Mount
  • Manufacturer: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS (MCC)
  • Product type: Zener Single Diodes
  • No. of Pins: 2Pins
  • Product Range: -
  • Qualification: -
  • Diode Mounting: Surface Mount
  • Diode Case Style: SOD-523
  • Power Dissipation: 150mW
  • Zener Voltage Nom: 12V
  • Operating Temperature Max: 150°C