BZX38450-C68-QX — Zener Single Diode, 68 V, 300 mW, SC-76, 2 Pins, 150 °C, Surface Mount
Illustrative purposes only
BZX38450-C68-QX
Zener Single Diode, 68 V, 300 mW, SC-76, 2 Pins, 150 °C, Surface Mount
  • Manufacturer: NEXPERIA
  • Product type: Zener Single Diodes
  • No. of Pins: 2Pins
  • Product Range: BZX38450-Q
  • Diode Case Style: SC-76
  • Power Dissipation: 300mW
  • Zener Voltage Nom: 68V
  • Operating Temperature Max: 150°C