BZV85-C24,113 — Zener Single Diode, 24 V, 1 W, DO-41 (DO-204AL), 2 Pins, 200 °C, Through Hole
Illustrative purposes only
BZV85-C24,113
Zener Single Diode, 24 V, 1 W, DO-41 (DO-204AL), 2 Pins, 200 °C, Through Hole
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • No. of Pins: 2Pins
  • Product Range: BZV85 Series
  • Diode Case Style: DO-41 (DO-204AL)
  • Power Dissipation: 1W
  • Zener Voltage Nom: 24V
  • Operating Temperature Max: 200°C