BZT55C8V2 L1G — Zener Single Diode, 8.2 V, 500 mW, SOD-80 (MiniMELF), 2 Pins, 175 °C, Surface Mount
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
BZT55C8V2 L1G
Zener Single Diode, 8.2 V, 500 mW, SOD-80 (MiniMELF), 2 Pins, 175 °C, Surface Mount