BZT52HC3V3WF-7 — Zener Single Diode, 3.3 V, 375 mW, SOD-123F, 2 Pins, 150 °C, Surface Mount
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
BZT52HC3V3WF-7
Zener Single Diode, 3.3 V, 375 mW, SOD-123F, 2 Pins, 150 °C, Surface Mount
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • No. of Pins: 2Pins
  • Diode Case Style: SOD-123F
  • Power Dissipation: 375mW
  • Zener Voltage Nom: 3.3V
  • Operating Temperature Max: 150°C