BN-LG20Y200MYB — NTC Thermistor, In-Rush Current Limiting, 20 ohm, 4 A, 20 mm Disc, BN-LG20Y Series
Illustrative purposes only
BN-LG20Y200MYB
NTC Thermistor, In-Rush Current Limiting, 20 ohm, 4 A, 20 mm Disc, BN-LG20Y Series
  • Approvals: cURus, TUV, UL
  • Disc Size: 20mm
  • Product Range: BN-LG20Y Series
  • Resistance (25°C): 20ohm
  • Maximum Energy Rating at 25°C: -
  • Maximum Steady State Current at 25°C: 4A