BN-LG15Y4R7MYB — NTC Thermistor, In-Rush Current Limiting, 4.7 ohm, 6 A, 15 mm Disc, BN-LG15Y Series
Illustrative purposes only
BN-LG15Y4R7MYB
NTC Thermistor, In-Rush Current Limiting, 4.7 ohm, 6 A, 15 mm Disc, BN-LG15Y Series
  • Approvals: cURus, TUV, UL
  • Disc Size: 15mm
  • Product Range: BN-LG15Y Series
  • Resistance (25°C): 4.7ohm
  • Maximum Energy Rating at 25°C: -
  • Maximum Steady State Current at 25°C: 6A