BN-LG13Y7R0MYB — NTC Thermistor, In-Rush Current Limiting, 7 ohm, 4 A, 13 mm Disc, BN-LG13Y Series
Illustrative purposes only
BN-LG13Y7R0MYB
NTC Thermistor, In-Rush Current Limiting, 7 ohm, 4 A, 13 mm Disc, BN-LG13Y Series
  • Approvals: cURus, TUV, UL
  • Disc Size: 13mm
  • Product Range: BN-LG13Y Series
  • Resistance (25°C): 7ohm
  • Maximum Energy Rating at 25°C: -
  • Maximum Steady State Current at 25°C: 4A