BN-LG13Y250MYB — NTC Thermistor, In-Rush Current Limiting, 25 ohm, 2 A, 13 mm Disc, BN-LG13Y Series
Illustrative purposes only
BN-LG13Y250MYB
NTC Thermistor, In-Rush Current Limiting, 25 ohm, 2 A, 13 mm Disc, BN-LG13Y Series
  • Approvals: cURus, TUV, UL
  • Disc Size: 13mm
  • Product Range: BN-LG13Y Series
  • Resistance (25°C): 25ohm
  • Maximum Energy Rating at 25°C: -
  • Maximum Steady State Current at 25°C: 2A