BN-LG10Y2R0MYB — NTC Thermistor, In-Rush Current Limiting, 2 ohm, 5 A, 10 mm Disc, BN-LG10Y Series
Illustrative purposes only
BN-LG10Y2R0MYB
NTC Thermistor, In-Rush Current Limiting, 2 ohm, 5 A, 10 mm Disc, BN-LG10Y Series
  • Approvals: cURus, UL
  • Disc Size: 10mm
  • Product Range: BN-LG10Y Series
  • Resistance (25°C): 2ohm
  • Maximum Energy Rating at 25°C: -
  • Maximum Steady State Current at 25°C: 5A