B82464G4104M000 — Power Inductor (SMD), 100 µH, 1.05 A, Shielded, 1.15 A, B82464G4 Series
Illustrative purposes only
B82464G4104M000
Power Inductor (SMD), 100 µH, 1.05 A, Shielded, 1.15 A, B82464G4 Series
  • Manufacturer: TDK
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:100µH; RMS Current (Irms):1.05A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.15A; Product Range:B82464G4 Series; Power Inductor Case:10.4mm x 10.4mm x 4.8mm
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 100µH
  • Inductor Type: Power Inductor
  • Product Range: B82464G4 Series
  • Product Width: 10.4mm
  • Product Height: 4.8mm
  • Product Length: 10.4mm
  • DC Resistance Max: 0.22ohm
  • RMS Current (Irms): 1.05A
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 1.15A