B32672L4683J000 — Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.068 µF, ± 5%, Through Hole
Illustrative purposes only
B32672L4683J000
Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.068 µF, ± 5%, Through Hole
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Capacitance: 0.068µF
  • Voltage(AC): 200V
  • Voltage(DC): 420V
  • Lead Spacing: 15mm
  • Product Range: B32672L Series
  • Product Width: 5mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 10.5mm
  • Product Length: 18mm
  • Capacitor Terminals: PC Pin
  • Capacitance Tolerance: ± 5%
  • Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin
  • Operating Temperature Max: 125°C
  • Operating Temperature Min: -55°C