B32671P5474K000 — Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.47 µF, ± 10%, Through Hole
Illustrative purposes only
B32671P5474K000
Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.47 µF, ± 10%, Through Hole
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Capacitance: 0.47µF
  • Voltage(AC): 200V
  • Voltage(DC): 520V
  • Lead Spacing: 10mm
  • Product Range: B32671P Series
  • Product Width: 8mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 17.5mm
  • Product Length: 13mm
  • Capacitor Mounting: Through Hole
  • Capacitor Terminals: Radial Leaded
  • Capacitance Tolerance: ± 10%
  • Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin
  • Operating Temperature Max: 125°C
  • Operating Temperature Min: -55°C