B32671P4334K000 — Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.33 µF, ± 10%, Through Hole
Illustrative purposes only
B32671P4334K000
Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.33 µF, ± 10%, Through Hole
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Capacitance: 0.33µF
  • Voltage(AC): 160V
  • Voltage(DC): 450V
  • Lead Spacing: 10mm
  • Product Range: B32671P Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 12mm
  • Product Length: 13mm
  • Capacitor Mounting: Through Hole
  • Capacitor Terminals: Radial Leaded
  • Capacitance Tolerance: ± 10%
  • Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin
  • Operating Temperature Max: 125°C
  • Operating Temperature Min: -55°C