B32671L0682J000 — General Purpose Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 6800 pF, ± 5%, 500 V, 1 kV
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
B32671L0682J000
General Purpose Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 6800 pF, ± 5%, 500 V, 1 kV
  • Manufacturer: EPCOS
  • Product type: General Purpose Film Capacitors
  • Capacitance: 6800pF
  • Voltage(AC): 500V
  • Voltage(DC): 1kV
  • Lead Spacing: 10mm
  • Product Range: B32671L
  • Product Width: 5mm
  • Product Height: 11mm
  • Product Length: 13mm
  • Capacitor Terminals: PC Pin
  • Capacitance Tolerance: ± 5%
  • Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin
  • Operating Temperature Min: -55°C